logo panemzahrady

Rekultivace zahrady a co o ní musíte vědět

Doba čtení 3 minuty

Zdědili jste zahradu nebo jste se prostě jen několik let nezvládli o tu svoji starat? Zahrada je zarostlá a vy chcete začít tak trochu od začátku? Buď si najmete firmu nebo to zkusíte sami. Co vše ale taková rekultivace zahrady obnáší?

Rekultivace zahrady. Co musím udělat jako první?

Zamyslet se. Rekultivace vás bude stát dost času a úsilí, nechcete tedy porto zjistit, že jste to udělali jinak, než jste chtěli, a co se vám líbí. K čemu bude zahrada používaná? Co na ní budu dělat? Jaké je okolí? Mám zvířata? Jsem zahradník? Všechny tyhle otázky vás navedou, co vše je potřeba zlikvidovat a jak bude výsledné dílo vypadat. Zamyslete se také, jakou máte na pozemku půdu a jakým novým rostlinám se bude na vašem pozemku dařit. Ještě před výsadbou těch nových se však musíme zbavit těch starých...

Sekám, řežu, kácím...

Všechno tohle vás pravděpodobně čeká. Musíte se zbavit vysokého porostu i starých neplodících keřů a stromů. Porostu se můžete zbavit na menších plochách křovinořezem. Na větší poté použijte mulčovač. Pokud je tráva přerostlá, sekejte nadvakrát. Mulčovač se dá ve většině měst i zapůjčit, a tak si nemusíte kupovat vlastní. Pokud však víte, že nebudete mít na sekání sekačkou čas a budete přerostlou trávu řešit pravidelně, pak zvažte jeho koupi. Stromy a keře obkopejte a uřízněte co nejníže. Je důležité, aby zbytky stromů a keřů nezůstaly vidět nad povrchem - proto to obkopání.

A co potom?

Po zimě nastává ta pro mnoho lidí zábavnější část. Výběr a výsadba rostlin, které budou vaši zahradu zdobit. Volte takové rostliny, o kterých víte, že se o ně dokážete postarat. A pokud vás zajímá, jak na založení nového krásného trávníku, tak o tom jsme psali v jednom z předchozích článků.

Další časté otázky k rekultivaci

  • Kdy začít s rekultivací? - Na podzim.
  • Požívá se nějaká chemie? - Hned po odstranění stromů a keřů, použijte na čerstvé rány koncentrovaný herbicid.
  • Kam s odpadem po rekultivaci? - Odpad nadrťte na štěpku. Ta se dá poté použít na kompost nebo k mulčování rostlin na zimu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

magnifiercrossmenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram