logo panemzahrady

Pěstování netřesku a jak je to se zaléváním?

Doba čtení 3 minuty

To, co je netřesk zač a proč ho musíte mít ve své zahradě, jsme si řekli v minulém článku. Jak se o něj ale starat a kam ho vysadit, aby vám dělal radost co nejdelší dobu? Nemusíte se bát, není to nic náročného.

Kam netřesk zasadit?

Netřesk je sukulent. Proto pro něj musíte zvolit vhodné stanoviště. Potřebuje především slunné stanoviště a propustnou půdu. Netřesk je možno zasázet i do štěrkovité či pískovité půdy. Ta zajistí, že netřesk nebude přemokřený. Stejnou službu udělají i kameny ve skalce a netřesk poté veškeré díry vyplní svými růžicemi. Pokud zvolíte na živiny bohatší a hutnější půdu, musíte zajistit dostatečnou drenáž pro odvod vody.

Jak je to se zálivkou a hnojením netřesků?

Co se samotného zalévání týká – platí méně je více. Ale pozor, pravidelnou zálivku netřesk potřebuje. Hnojení této odolné rostliny není třeba, ale pokud přeci jen chcete rostlince trochu pomoci, ideální volbou jsou organická tekutá hnojiva a hnojení na jaře. Všechno výše zmíněné – slunné prostředí, správná půda, přiměřená zálivka a hnojení – má vliv na barvu netřesku. Pokud bude mít rostlina příliš vlhko a tmu, barvy budou zašedlé a růžice nevyrostou a nerozvinou se.

Co bych měl o pěstování netřesku ještě vědět?

Zasadit můžete netřesk kdykoli během sezóny, a to tedy od jara až do podzimu. Pokud máme netřeskovou růžici, ale nemáme ji s kořínky, tak to nevadí. Pokud ji umístíme na vhodné místo, pustí kořínky sama.

Přes zimu si s netřeskem nemusíte dělat vůbec žádné starosti. Přezimuje bez problému i venku. Na jaře pouze odstraníme oschlé spodní listy a můžeme se opět těšit na hru barev této krásné rostliny.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

magnifiercrossmenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram