logo panemzahrady

Čištění bazénu

Doba čtení 2 minuty

Frekvence: Vysávejte jednou týdně.
Kartáčujte a odmašťujte jednou denně.

Dalším krokem v trojlístku údržby bazénu je čištění, které zahrnuje kartáčování bazénu, odplavování nečistot z horní části a vysávání bazénu. Ruční údržba je běžnou součástí vlastnictví bazénu, pokud nevlastníte robotický čistič bazénu, který ji provede za vás.

muž čiští bazén

Kartáčování

Drhnutí stěn bazénu kartáčem bazénu zabraňuje tvorbě řas, skvrn a vodního kamene, zejména v okolí "mrtvých míst", jako jsou schůdky, žebříky, štěrbiny a pod skimmerem.

Skim

Skimování vodní hladiny pomocí síťky nebo hrábí na listí odstraní velké nečistoty. Tyto nečistoty jsou pro plavce neatraktivní a mohou spadnout na dno bazénu, kde mohou zanechat skvrny.

Výsávání

Vysávání bazénu je další nezbytnou součástí odstraňování nečistot, které mohou snížit cirkulaci vody a poškodit bazén. Můžete použít vysávací hlavu, hadici a tyč připojenou ke skimmeru přes vysávací desku. Kliknutím sem získáte průvodce vysáváním bazénu krok za krokem.


Pro další tipy jak čistit bazén koukněte na náš souhrný článek a jeho rozcestník.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

magnifiercrossmenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram