logo panemzahrady

Jak se zbavit zakalené vody v bazénu

Doba čtení 3 minuty

Jedním z nejčastějších problémů majitelů bazénů je zakalená voda.

Jak na zakalenou vodu

Je třeba říci, že pokud má váš bazén zakalenou vodu, předpokládejte, že není bezpečná pro koupání, protože příčinou může být nedostatečné množství dezinfekčního prostředku nebo nevyvážená bazénová voda.

Čistá, pro plavání bezpečná a vyvážená voda vyžaduje 4 správné věci:

Pojďme se na body podívat podrobněji:

 1. Správná chemie vody
  Při příliš vysokém pH se z roztoku uvolňují některé rozpuštěné pevné látky. Pokud používáte bělidlo nebo chlornan vápenatý (obojí zvyšuje pH) a nesnížíte pH bazénovou kyselinou, dojde k zakalení vody. Jedná se o běžný problém. Udržujte pH v rozmezí 7,4 až 7,8, přičemž ideální hodnota je kolem 7,5.
 2. Čištění bazénu
  Příliš mnoho kazícího se organického materiálu ve vodě může zahltit chlór ve vodě a vést k zakalení vody. Ujistěte se, že jste z bazénu vyčistili všechno listí a nečistoty, a pokud máte zakalenou vodu, znovu otestujte a vyrovnejte chemii. Zkontrolujte také koše, zda jsou vyčištěné, a filtr vyčistěte nebo propláchněte.
 3. Vhodná cirkulace vody
  Cirkulace vody je klíčovou otázkou, kterou majitelé bazénů často přehlížejí. Ve stojaté vodě nedochází ke správnému rozložení chemie, voda se zakalí a vytvoří podmínky, ve kterých se rády množí řasy. Nesprávná cirkulace je jednou z nejsnadněji řešitelných věcí, pokud byl váš bazén navržen správně, nebo jedním z nejtěžších problémů, které je třeba překonat, pokud má váš bazén nedostatky v konstrukci.
 4. Správná filtrace
  Špatná filtrace je hlavní příčinou zakalené vody. Jako první krok se ujistěte, že je váš filtr vyčištěný nebo zpětně promytý. Pokud je váš kazetový filtr starý, s přetrženými záchytnými pásky a zmačkaný na koncích, je třeba jej vyměnit. Nová kartušová filtrace s filtrační nádrží, která má všechny správné součásti včetně odvzdušňovací trubice, je nezbytná, abyste měli jistotu, že voda ve vašem bazénu bude čistá a dobře filtrovaná.

Pokud vás zajímá více informací o základním čištění bazénu, podívejte se na kompletní článek.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

magnifiercrossmenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram