logo panemzahrady

Skladování mrkve na zimu - Jak skladovat mrkev v zemi

Doba čtení 3 minuty

Domácí mrkev je tak chutná, že je přirozené, že zahrádkáře zajímá, zda existuje způsob, jak mrkev ze zahrádky uskladnit tak, aby vydržela přes zimu.

Mrkev lze sice zmrazit nebo zavařit, ale tím se zničí uspokojující křupavost čerstvé mrkve a často se stává, že při skladování mrkve na zimu ve spíži je mrkev nahnilá. Co kdybyste se naučili skladovat mrkev na zahradě po celou zimu?

Přezimování mrkve v zemi je možné a vyžaduje jen několik jednoduchých kroků.

Jak zazimovat mrkev

Kroky pro přezimování mrkve v zemi

Prvním krokem k ponechání mrkve v zemi pro pozdější sklizeň v zimě je zajistit, aby byl záhon dobře odplevelený. Tím zajistíte, že zatímco mrkev udržíte při životě, neudržíte při životě také plevel pro příští rok.

Dalším krokem pro uskladnění mrkve na zimu v zemi je silné zamulčování záhonu, na kterém mrkev roste, slámou nebo listím. Dbejte na to, aby byl mulč pevně přitlačen k vrcholkům mrkve.

Upozorňujeme, že při přezimování mrkve v zemi vrcholky mrkve nakonec v chladu odumřou. Kořeny mrkve pod nimi budou v pořádku a po odumření vrcholků budou mít dobrou chuť, ale možná budete mít problém kořeny mrkve najít. Před mulčováním si můžete místa, kde se mrkev nachází, označit.

Poté už je uskladnění zahradní mrkve v zemi jen otázkou času. Jakmile budete mrkev potřebovat, můžete vyrazit na zahradu a sklidit ji. Možná zjistíte, že s postupující zimou bude mrkev sladší, protože rostlina začne koncentrovat cukry, aby jí pomohla přežít chlad.

Mrkev můžete nechat v zemi po celou zimu, ale před začátkem jara ji budete chtít celou sklidit. Jakmile přijde jaro, mrkev odkvete a stane se nepoživatelnou. Nyní, když víte, jak skladovat mrkev v zemi, si můžete čerstvou a křupavou domácí mrkev vychutnávat téměř po celý rok. Přezimování mrkve je nejen snadné, ale také šetří místo. Zkuste letos nechat mrkev v zemi na zimu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

magnifiercrossmenu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram